Predaj a rezervácia vstupeniek na podujatia- mobil: 0903 392 844, len v kine Orbis v čase:

Pondelok:16:00-19:00 hod., Štvrtok, Piatok:  15:00-20:00 hod., Sobota, Nedeľa:  15:00-19:00 hod.

Hudobná jar

Galéria

41.ročník Hudobnej jari v Rimavskej Sobote začíname v utorok, 11.mája o 18.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupenky v hodnote 3 € si môžete zakúpiť na mieste pred podujatím. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Začíname koncertom husľového virtuóza Imricha Farkaša. Na klavíri ho sprevádza Pavol Farkaš. V programe odznejú diela z tvorby Fritza Kreislera, Césara Francka, Gabriela Faurého, Camilla Saint-Saënsa.

Imrich Farkaš začal hrať na husliach ako 5-ročný pod dohľadom svojho starého otca a už o rok nato absolvoval svoje prvé verejné vystúpenie. Ako sedemročný v roku 1999 sa v Bratislave zúčastnil na husľovej súťaži „Prešporský Paganini“, kde získal 1. cenu v prvej vekovej kategórii a kde v  nasledujúcom roku získal titul absolútneho víťaza. Vo veku 8 rokov sa stal mimoriadnym žiakom súkromného konzervatória vo Viedni, kde študoval v triede vynikajúceho huslistu a rešpektovaného pedagóga ukrajinského pôvodu, niekdajšieho absolventa Konzervatória P. I. Čajkovského v Moskve Arkadij Winokurowa. Pod jeho vedením si v roku 2008 vybojoval absolútne víťazstvo na medzinárodnej husľovej súťaži Prima la musica v rakúskom Innsbrucku, kde v roku 2012 získal aj najvyššie ocenenie v odbore komornej hry ako člen sláčikového tria.

Ďalší úspech zaznamenal mladý huslista v roku 2013 na Medzinárodnej husľovej súťaži Vašu Příhodu v Českých Budějoviciach, odkiaľ si rovnako odniesol najvyššie ocenenie. V roku 2014 vyhral prvé miesto na súťaži Fidelio-Wettbewerb vo Viedni a v roku 2017 sa stal laureátom banskobystrického ViVa Musica Festivalu s ocenením Grand Prix. Imrich Farkaš spolupracoval ako sólista so Symfonickým orchestrom Bruno Walter vo Viedni pod vedením dirigenta Jacka Haendlera.

Dĺžka podujatia: 70 minút
Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 11. máj 2021

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.