Predaj a rezervácia vstupeniek : 047 /56 21 552 -  Prenájom priestorov : prenajom@domkultury-rs.sk

Schola Gregoriana Pragensis

Galéria

Schola Gregoriana Pragensis je svetoznámy mužský spevácky zbor, ktorý založil  David Eben  v roku 1987 v Prahe. Zbor sa venuje stredovekej duchovnej hudbe so zameraním na interpretáciu gregoriánskeho chorálu.

Schola Gregoriana Pragensis je svetoznámy mužský spevácky zbor, ktorý založil  David Eben  v roku 1987 v Prahe. Zbor sa venuje stredovekej duchovnej hudbe so zameraním na interpretáciu gregoriánskeho chorálu. Spolupracoval s celým radom špičkových českých aj zahraničných interpretov. Do Rimavskej Soboty zavíta s programom Carolus IV. - Rex et Imperator. Obdobie vlády Karola IV. je pre české krajiny epochou mimoriadneho kultúrneho rozkvetu. Súbor 16.júna 2023 o 19.00 hod. v rímskokatolíckom kostole nám predstaví farebnú hudobnú mozaiku z repertoáru, ktorý bol úzko spätý s osobou či pôsobením Karola IV.

Piaty koncert Hudobnej jari z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Fond na podporu kultúry národnostných menšín a Banskobystrický samosprávny kraj.

A Schola Gregoriana Pragensis egy világhírű prágai férfikar, melyet 1987-ben David Eben alapított. A kórus középkori egyházi zenével foglalkozik, gregorián dalokat énekel. Rimaszombatban a Carolus IV. – Rex et Imperator című programját adja elő. IV.Károly uralkodása idején Csehország rendkívüli kulturális fejlődésen ment keresztül a művészet minden területén, így a zenében is. 2023. június 16-án, pénteken 19.00 órai kezdettel a római- katolikus templomban IV.Károly korának zenei világából hallhatunk majd egy színes mozaikot a prágai kórus előadásában.

A 2023-as Zenei Tavasz utolsó koncertjének támogatói a Szlovák Művészeti Alap ,a Kisebbségi Kulturális Alap és a Besztercebányai Önkormányzat.

Dĺžka podujatia: 70 minút
Rok výroby: 2023
Dátum lokálnej premiéry: 16. jún 2023

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Piatok, 16. 6. o 19:00 Kúpiť
Názov: Schola Gregoriana Pragensis
Cena: 10,00 €
Miesto: Mesto Rimavská Sobota